plastika

Mreža sakupljanja ambalažnog otpada SZB za poljoprivredna gospodarstva koja trebaju imati ovjereni prateći list kao dokaz da su otpad zbrinuli na Zakonom propisan način

Osiguran je besplatni povrat prazne ambalaže isključivo ovih tvrtki: Agroavant, AgroChem-Maks, Agroteks, Albaugh TKI (Pinus Agro), BASF, Bayer CropScience, Chromos Agro, Corteva Agriscience (Dow AgroSciences), Danon, Euroazijski pesticidi, Florel, Genera, Iskra Zelina Kemijska Industrija, Nufarm, Monsanto, Orchem, Stockton, Syngenta Agro.

 

Za područje Zagrebačke županije 20.09.2021.

– Ispred Ureda Uprave za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva Ministarstva poljoprivrede Stara cesta 14, Vukovina, u vremenu od 08.00 do 10.00 sati

– DVD Odranski Obrež (plato ispred) Obreška cesta 119, Odranski Obrež, u vremenu od 10.30 do 12.00 sati.

 

U sklopu projekta se sakuplja samo prazna primarna/opasna ambalaža navedenih proizvođača koji financiraju projekt. Transportna ambalaža kao niti ambalaža bilo kojih drugih proizvoda koji nisu sredstva za zaštitu bilja (npr. mineralna gnojiva) se ne prihvaća.

Udruga CROCPA i tvrtka CIAK d.o.o. zadržavaju pravo promjene rasporeda sakupljanja ili obustave istog u slučaju takvih preporuka Kriznog Stožera o zabrani masovnih okupljanja.