Udruga mladih Općine Orle je nevladina, neprofitna i nestranačka udruga mladih ljudi s područja Općine Orle osnovana 2017. godine s ciljem promicanja interesa i aktivnosti mladih. Ciljevi Udruge su razvoj i unapređenjedruštvenih sadržaja, poticanje druženja i bolje suradnje među mladima, povećanje utjecaja mladih na rad lokalnih tijela, očuvanje običaja posavskog zavičaja, promoviranje tolerancije, nenasilja i kulturno-umjetničkih sadržaja.

2018. godine Udruga je po prvi put organizirala Posavsku bažulijadu na kojoj su se prijavljene ekipe imale priliku okušati u pripremanju graha. Svaku zadnju subotu u mjesecu organizira se Dan društvenih igara gdje se okupljaju djeca, mladi i njihovi roditelji provodeći vrijeme igrajući društvene igre. Raznim radionicama, aktivnostima i edukacijama Udruga nastoji poticati kreativnost djece i mladih te podići ekološku svijest, bavljenje sportom, umjetnošću i novim tehnologijama.

Kontakt

Marija Rumenčić – predsjednica

Maja Musa – podpredsjednica

Mail: udrugamladihopcineorle@gmail.com