naslovna zaželi

Uspješno proveden EU projekt “Zaželi za Općinu Orle”

CategoriesDogađanja

Provođenje projekta „Zaželi za Općinu Orle“ počelo je 1. listopada 2020. godine, a sredstva za provedbu jednogodišnjeg projekta osiguralo je Ministarstvo rada i mirovinskog sustava te Hrvatski zavod za zapošljavanje s kojima je općinski načelnik potpisao Ugovor o korištenju sredstava.

Projekt „Zaželi za Općinu Orle“ provodio se na području općine od 1. listopada 2020. kada je u radni odnos stupilo 10 žena koje su skrbile za 60 korisnika svaki mjesec i završio 18. prosinca 2021. godine. U sklopu projekta korisnicima su se pružale usluge: pomoć u dostavi namirnica, pomoć u pripremi obroka, pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora, briga o higijeni, pomoć u socijalnoj integraciji, pomoć u ostvarivanju prava (dostava pomagala, plaćanje računa i sl.), pružanje podrške kroz razgovor i druženje i mnoge druge.

Kraj projekta popraćen je medijski, a više možete pročitati na sljedećoj poveznici: Općina Orle s uspjehom provela EU projekt “Zaželi za Općinu Orle”