UPOZORENJE NEPOVOLJNI VREMENSKI UVJETI

CategoriesVijesti

Temeljem  dostavljene vremenske prognoze Državnog hidrometeorološkog zavoda  dostavljamo upozorenje  da se tijekom dana očekuje  jače grmljavinsko nevrijeme praćeno obilnijom kišom, pojačanim vjetrom i tučom.

Ujedno ukazujemo na  obvezu poduzimanja svih potrebnih preventivnih i operativnih aktivnosti. U slučaju pojačanih nepovoljnih meteoroloških uvjeta, preporuča se čelnicima jedinica lokalne samouprave da pristupe aktiviranju Stožera civilne zaštite/Stožera zaštite i spašavanja koji će procjenjivati i pratiti stanje na terenu, te u suradnji sa nadležnim službama i poduzećima na području nadležnosti, procjenjivati rizik i poduzimati mjere usklađenog reagiranja i djelovanja službi kod nepovoljnih vremenskih uvjeta.

U slučaju održavanja sjednica Stožera CZ/ZIS-a molimo dostavu zapisnika.