psi

Svjetski dan kastracije u utorak 23. veljače

CategoriesDogađanja

Obilježavanjem Svjetskog dana kastracije, želi se ukazati građanima kako je kastracija, odnosno trajna sterilizacija, jedini učinkovit način smanjenja broja napuštenih i/ili zlostavljanih životinja čime se smanjuju i financijski izdaci koje treba izdvajati zbog neodgovornosti građana i zbrinjavanja odbačenih životinja.

Nužnost trajne sterilizacije je više nego očita, posebno stoga što su psi i mačke visokoreproduktivne vrste i njihov se broj može udeseterostručiti u nekoliko godina te je svako ulaganje u mjere vezane za kastraciju vrlo isplativo.

Općina Orle podržava sve akcije vezane uz ovu problematiku i to konkretno: propisivanjem trajne sterilizacije kao kontrole razmnožavanja skrbničkih pasa i mačaka, uz mogućnost izuzetaka koji se evidentiraju.

U nastavku možete preuzeti materijale Prijatelja životinja te se informirati o ovoj problematici: