Općina Orle podržava rad Udruge edukacijom protiv raka dojke

CategoriesDogađanja

U utorak, 18.veljače 2020. održana je Skupština Udruge edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije. Općina  Orle podržava rad ove udruge i aktivno se uključuje u sve njihove akcije, što je spomenuto i na samoj skupštini. Predsjednica Udruge, Đurđa Dehin u svom godišnjem izvješću posebno je istaknula i pohvalila Općinu Orle te se zahvalila na svestranoj podršci.

Prošle godine, na području Općine Orle održana je edukacija i pregled mobilnim mamografom. Program preventivne mobilne mamografije pokrenut je s ciljem otkrivanja raka dojke u početnom stadiju, dugoročnom smanjivanju smrtnosti od karcinoma dojke te stvaranju navika kod žena za provedbom redovitih mamografskih pregleda.

Kako bi educirali što više žena i muškaraca o ovoj bolesti, na području Općine Orle i ove će se godine organizirati  edukacija te dolazak mobilnog mamografa koji ujedno pridonosi i povećanju svijesti o potrebi i vrijednosti preventivnih aktivnosti.