Obavijest stanovnicima općine Orle – zaštita životinja

CategoriesVijesti

Poštovani stanovnici općine Orle,

Odredbama Zakona o zaštiti životinja (NN br. 102/17 i 32/19)  jedinicama lokalne i regionalne (područne) samouprave omogućeno je djelovanje u svrhu smanjenja broja napuštenih životnija i povećanja svijesti javnosti, osobito mladih, o zaštiti životinja te ujedno odgovornom posjedovanju životnija, što uključuje provedbu mjera kao što su označavanje pasa mikročipom, kontrola razmnožavanja, skrb za životinje i nenapuštanje životinja.

Nastavno navedenome, na linku https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1z7G2Ms8HFY0qx6RzIH-NPusHpU73TldR

dostavljamo letke kojimase nastoji utjecati na educiranost javnosti o načinu odgovornog posjedovanja životinja čime se dovodi do smanjenja broja napuštenih kućnih ljubimaca i potreba za njihovim smještajem u skloništa za životinje.

Ujedno podsjećamo i na Odluku o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca i načinu postupanja s napuštenim i izgubljenim životinjama te divljim životinjama Općine Orle od 03.10.2018. godine;

Odluka o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca

 

S poštovanjem,

Općina Orle