Obavijest o početku seizmičkih mjerenja

CategoriesVijesti

Od ponedjeljka 16. kolovoza 2021. godine na širem području grada započinju radovi snimanja seizmičkih podataka u sklopu projekta istraživanja ugljikovodika na istražnom prostoru Sava-06 koje uključuje dijelove Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije. Ekipe za snimanje krenut će od jugo-istoka poligona te se kretati prema sjevero-zapadu poligona (karta poligona nalazi se u prilogu).

Investitor je tvrtka Aspect koja je dobila dozvolu Vlade Republike Hrvatske (Narodne novine, broj 81/19) te potpisala ugovor o istraživanju i podjeli eksploatacije ugljikovodika u ožujku 2020. godine (KLASA: 310-01/18/03/18; URBROJ: 517-06-3-1-20-85), a njihovi predstavnici su u stalnom kontaktu s relevantnim službama općinskim/gradskim i županijskim službama.

Više informacija možete pronaći ovdje.