Obavijest mještanima o nabavci spremnika za reciklabilan otpad

CategoriesVijesti

Poštovani mještani Općine Orle,

Kako bismo pridonijeli još čišćoj i zelenijoj Općini, zadovoljstvo nam je obavijestiti vas da smo u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost nabavili 725 spremnika od 240 litara za reciklabilan otpad.

Spremnici su zelene boje sa narančastim poklopcem te će oni zamijeniti dosadašnje žute vreće. Kućanstvima će se spremnici dostaviti na besplatno korištenje te se odvoz otpada iz ovih spremnika ne naplaćuje.

Podjela spremnika po kućanstvima krenuti će od ponedjeljka, 19.04.2021. godine.

U spremnike je moguće odložiti sve vrste plastike, ambalažu deterdženata, kozmetičkih proizvoda, prehrambenih proizvoda, nepovratne boce i čaše od mlijeka i mliječnih proizvoda, vode i drugih pića te jestivih ulja
– plastične i metalne tube svih vrsta (oznake PET, PE-HD, PE-LD, PP, PS itd.), plastične vrećice, čepove, folije i mjehurićastu ambalažu
– čelične i aluminijske limenke od pića, konzerve od hrane, metalne poklopce i čepove, sve druge sitne metalne predmete aluminijsku foliju (čistu, bez ostataka hrane), aluminijske poklopce čaša od mliječnih proizvoda
– višeslojna ambalažna pakiranja od napitaka i mliječnih proizvoda (‘Tetrapak”), juha, gotovih jela i grickalica (metalizirana plastična ili papirnata folija)

Molimo ne odlagati ambalažu sa ostatcima sadržaja!

S poštovanjem,

Općina Orle