digitalna noc muzeja

Noć muzeja u Tehničkom muzeju Nikola Tesla

CategoriesDogađanja

Ove godine za manifestaciju Noć muzeja Tehnički muzej Nikola Tesla biti će zatvoren za javnost.

“NIKOLA TESLA – čovjek koji je rasvijetlio svijet” naslov je predavanja kojim ćemo 29. siječnja 2021. obilježiti ovogodišnju Noć muzeja u virtualnom okruženju.

Live predavanje u Kabinetu Nikole Tesle možete pratiti na muzejskom

YouTube kanalu i fb profilu

s početkom u 20.30 sati.

Predavač je Renato Filipin, viši kustos.

Nikola Tesla je jedan od najvećih znanstvenika i izumitelja u povijesti tehnološkog razvoja čovječanstva. Njegovi patenti i teoretski rad na kraju 19. i početkom 20. stoljeća stvorili su uvjete za elektrifikaciju svijeta sustavom polifazne izmjenične struje, a rad na području visokofrekventnih struja i bežičnog prijenosa elektromagnetskih valova razvoj radio tehnike i telekomunikacija. Njegova istraživanja su pomogla otkriću radara, a uvelike je doprinio i razvoju rasvjete…

Više na: Događaj (tmnt.hr)