Natječaj za provedbu tipa operacije 1.1.3. “Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava”

CategoriesNatječaji / Vijesti

Lokalna akcijska grupa „Zrinska gora-Turopolje“ 14.06.2018. godine objavila je Natječaj za provedbu tipa operacije 1.1.3. “Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava” sukladno Lokalnoj razvojnoj strategiji LAG-a „Zrinska gora-Turopolje“ 2014.-2020. u ukupnom iznosu od 665.037,00 HRK odnosno 90.000,00 eura gdje iznos potpore po projektu iznosi 15.000,00 EUR odnosno 110.839,50 HRK, s intenzitetom potpore 100% prihvatljivih troškova.

Prihvatljivi korisnici su mala poljoprivredna gospodarstva upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava koja imaju sjedište/prebivalište na području Općine Lekenik, Općine Orle, Općine Donji Kukuruzari i Općine Martinska Ves te Grada Glina, Grada Petrinja, naselja Grada Velika Gorica; Bapča, Bukovčak, Buševec, Cerovski Vrh, Cvetković Brdo, Črnkovec, Donja Lomnica, Donje Podotočje, Drenje Šćitarjevsko, Dubranec, Gornja Lomnica, Gornje Podotočje, Gradići, Gudci, Gustelnica, Jagodno, Jerebić, Ključić Brdo, Kobilić, Kozjača, Kuče, Lazi Turopoljski, Lazina Čička, Lekneno, Lukavec, Mala Buna, Mala Kosnica, Markuševec Turopoljski, Mičevec, Mraclin, Novaki Šćitarjevski, Novo Čiče, Obrezina, Ogulinec, Okuje, Petina, Petravec, Petrovina Turopoljska, Poljana Čička, Prvonožina, Rakitovec, Ribnica, Sasi, Selnica, Sop Bukevski, Staro Čiče, Strmec Bukevski, Šćitarjevo, Šiljakovina, Trnje, Turopolje, Velika Buna, Velika Kosnica, Velika Mlaka, Vukomerić, Vukovina, Zablatje Posavsko i slijedećih naselja Grada Siska; Blinjski Kut, Budaševo, Bukovsko, Crnac, Čigoć, Donje Komarevo, Gornje Komarevo, Greda, Gušće, Hrastelnica, Jazvenik, Klobučak, Kratečko, Letovanci, Lonja, Lukavec Posavski, Madžari, Mužilovčica, Novo Pračno, Novo Selo, Novo Selo Palanječko, Odra Sisačka, Palanjek, Prelošćica, Sela, Stara Drenčina, Staro Pračno, Staro Selo, Stupno, Suvoj, Topolovac, Veliko Svinjičko, Vurot i Žabno.

Prihvatljive aktivnosti su:

  1. kupnja domaćih životinja, višegodišnjeg bilja, sjemena i sadnog materijala
  2. kupnja, građenje i/ili opremanje zatvorenih/zaštićenih prostora i objekata te ostalih gospodarskih objekata uključujući vanjsku i unutarnju infrastrukturu u sklopu poljoprivrednog gospodarstva u svrhu obavljanja poljoprivredne proizvodnje i/ili prerade proizvoda iz priloga 2. ovog Natječaja osim proizvoda ribarstva
  3. kupnja ili zakup poljoprivrednog zemljišta
  4. kupnju poljoprivredne mehanizacije, strojeva i opreme
  5. podizanje novih i/ili restrukturiranje postojećih višegodišnjih nasada
  6. uređenje i poboljšanje kvalitete poljoprivrednog zemljišta u svrhu poljoprivredne proizvodnje
  7. građenje i/ili opremanje objekata za prodaju i prezentaciju vlastitih poljoprivrednih proizvoda uključujući i troškove promidžbe vlastitih poljoprivrednih proizvoda
  8. stjecanje potrebnih stručnih znanja i sposobnosti za obavljanje poljoprivredne proizvodnje i prerade proizvoda iz Priloga 2. ovog Natječaja osim proizvoda ribarstva
  9. operativno poslovanje poljoprivrednog gospodarstva.

 

ROK ZA PODNOŠENJE PRIJAVA PROJEKATA: 16.07.2018. – 17.08.2018.godine.

PISANI UPITI:

Upite vezane za odredbe Natječaja LAG-a „Zrinska gora-Turopolje“ potencijalni korisnici mogu postavljati isključivo putem e-pošte na adresu: ured@lag-zrinskagora-turopolje.hr, od dana objave natječaja do dana završetka podnošenja prijave projekata.

Odgovori će biti objavljeni na mrežnoj stranici www.lag-zrinskagora-turopolje.hr .

Natječajnu dokumentaciju moguće je preuzeti na sljedećem linku:

http://lag-zrinskagora-turopolje.hr/prvi-lag-natjecaj-iz-lrs-lag-a-zrinska-gora-turopolje-za-tip-operacije-1-1-3-potpora-razvoju-malih-poljoprivrednih-gospodarstava/

 

INFORMATIVNE RADIONICE:

Stručna služba LAG-a “Zrinska gora-Turopolje” održati će informativne radionice za potencijalne prijavitelje sukladno sljedećem rasporedu:

Ponedjeljak, 18.06.2018. s početkom u 18 sati – Društveni dom u Vukovini
Utorak 19.06.2018. s početkom u 18 sati – Vijećnica u prostorijama Gradske uprave u Glini
Srijeda 20.06.2018. s početkom u 18 sati – Društveni dom u Martinskoj Vesi

U slučaju dodatnih termina radionica, isto će biti objavljeno na web stranici LAG-a “Zrinska gora-Turopolje”