Mirna Pandurević odradila praksu u „Bioscienti“ u Ingelheimu

CategoriesVijesti

Dvije osamnaestogodišnje djevojke, Mirna Pandurević iz Veleševca i Danijela Vranjić,  imale su priliku provesti dva tjedna u najvećem europskom privatnom laboratoriju, onom tvrtke Bioscientia u Ingelheimu. Djevojke su ondje odrađivale dio prakse svog posla zdravstveno laboratorijskog tehničara, zahvaljujući Erasmus programu.

Kako piše Allgemeine Zeitung, djevojke su sretne što su imale priliku raditi u ovom laboratoriju. Ne samo da im je dozvoljeno da gledaju kako drugi rade nego su i one mogle pomagati. S kolegama su komunicirale na njemačkom jeziku. Nakon dva odrađena tjedna vratile su se u Hrvatsku, gdje će sada prionuti učenju kako bi završile srednju školu.

Pred njima su dvije opcije – raditi ili studirati.

Vjerojatno će, kako kažu njemačkom listu, raditi, a možda i odu van.

A, kako napominje Allgemeine Zeitung, u Njemačkoj su zdravstveno laboratorijski tehničai (MTA) nekad očajnički traženi.

Sretni smo zbog naše Mirne Pandurević  i vjerujemo da će ipak ostati u Hrvatskoj, iako je Nijemci vabe da se vrati.