start naslovna

Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja RH pokrenulo novi informacijski sustav – START

CategoriesDogađanja

Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja Republike Hrvatske pokrenulo je novi informacijski sustav START koji omogućava pokretanje poslovanja za trgovačko društvo i obrt na daljinu i bez punomoćnika, unutar nekoliko dana te putem samo jednog elektroničkog postupka.

Sustavom START poslovanje možete pokrenuti na brži, jeftiniji i manje stresan način, iz udobnosti svog doma. START integrira više dosadašnjih koraka i postupaka u jedan proces, više institucija i banaka u jedan elektronički entitet, a njihove usluge u jedan e-obrazac koji korisnik kreira u skladu sa svojim potrebama.

START je prva usluga pokretanja poslovanja koja omogućava:

  • Upis društva u sudski registar
  • Upis obrta u Obrtni registar
  • Upis u Registar poslovnih subjekata (Državni zavod za statistiku)
  • Upis u registar poreznih obveznika, registar obveznika PDV-a i/ili dodjela PDV ID broja (Porezna uprava)
  • Zahtjev za otvaranje transakcijskih računa poslovnih subjekata (banke)
  • Registracija u sustav HZMO-a
  • Elektronička uplata pristojbi i temeljnog kapitala

Više informacija potražite ovdje.