naslovna izlet

Izlet učenika područnih škola Veleševec i Bukevje u Karlovac

CategoriesDogađanja
09.10.2023. učenici područnih škola Veleševec i Bukevje posjetili su Karlovac u kojem su osim stare gradske jezgre posijetili Strossmayerov trg, Jelačićev trg, crkvu Presvetoga Trojstva, prošetali Zvijezdom, Radićevom ulicom i Korzom te uz Koranu kroz Vrbanićev perivoj. Također, učenici su posjetili Aquatiku– jedini slatkovodni akvarij u Hrvatskoj.
Nakon Karlovca, uputili su se u mjesto Brežani i Izletište Gliboki brod. Ovo tradicionalno poljoprivredno imanje obitelji Marinković skriveno je u slikovitom pokupskom selu okruženo stoljetnom hrastovom šumom. Domaćini su učenike poveli u obilazak imanja te im upriličili ručak.
Na ovom izletu, učenici su se imali priliku voziti lađom po rijeci Kupi i to Žitnom lađom Zora koja je jedinstvena replika broda kakav je u 18. st. plovio rijekom Kupom i Savom, te povezivao Karlovac i Hrvatsku s dalekim Temišvarom i Dunavom.
Izlet školaraca u potpunosti je financirala Općina Orle.