Dan sv. Bartola u Općini Orle

CategoriesDogađanja / Vijesti

Na dan sv. Bartola, 24. kolovoza, Općina Orle slavi svoj dan. Načelnik Ervin Vujica,zamjenik Dražen Podlejan,predsjednik Općinskog vijeća Andrija Ščrbak, općinski vijećnici te predstavnici udruga položila su vijence i zapalili svijeće na grobljima u Ruči, Vrbovu i Bukevju. U 13 sati uz nazočnost velikog broja gostiju održana je svečana sjednica Općinskog vijeća u Društvenom domu u Bukevju, na kojoj su dodijeljena i javna priznanja zaslužnim pojedincima i udrugama te prigodni program i domjenak. Priznanja su dobili: Ema Jukić,Jasminka Podlejan te DVD Drnek,a grb Općine Orle Igor Vrban. U nedjelju,26.kolovoza održana je sveta misa,a proslava je kasnije nastavljena tradicionalnim konjskim proštenjem uz blagoslov konja i konjskih zaprega što svake godine okupi brojne mještane i goste. Mjesni odbori odmjerili su snage u nogometu i povlačenju užeta dok su najmlađi u organizaciji Udruge mladih općine Orle sudjelovali u dječjim igrama poput nošenja jajeta u žlici, bacanja kolutova te hodanje u parovima vezanim nogama. Održan je i kulturno umjetnički program u kojem su osim domaćih KUD-ova Veleševec i “Slavuj” Bukevje sudjelovali i vokalna skupina “Angeline” KUD-a Kloštar ,KUD Pleso te plesna skupina Udruge mladih općine Orle. Dodijeljena su i priznanja za najljepše okućnice uz poklon bon i slatke proizvode te zahvalnice onima koji su sudjelovali u ovogodišnjem izboru. 1.mjesto za najljepšu uređenu okućnicu ove godine osvojila je gđa. Snježana Juha.

Proslava je tradicionalno nastavljena zabavom uz grupu “Sjaj”.

Fotogalerija: