ružičasta vrpca obilježavanje 2

Dan ružičaste vrpce

CategoriesDogađanja

Listopad je mjesec borbe protiv raka dojke koji se obilježava u cijelom  svijetu. Prva subota u listopadu već tradicionalno u Velikoj Gorici obilježava se  kao Dan ružičaste vrpce u organizaciji Udruge edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije. Nošenjem ružičastih vrpci i šetnjom kroz grad želi se podsjetiti žene, ali i muškarce, o važnosti ranog otkrivanja te bolesti jer se 90% oboljelih može izliječiti ako se bolest otkrije u početnom stadiju.


I ove godine, ovu humanu akciju podržali su predstavnici  Općine Orle.
Budući da je ovaj mjesec posvećen borbi protiv raka dojke, 12.listopada od 14-16 sati održat će se besplatno snimanje mobilnim mamografom ispred zgrade općine. Sve zainteresirane žene u dobi od 40-50 godina, mogu obaviti ovaj pregled uz obaveznu prethodnu najavu dopredsjednici Općinskog vijeća Jasminki Podlejan zbog ograničenog broja žena (sukladno važećim epidemiološkim mjerama).