Dan planete Zemlje

CategoriesVijesti

Fotografija: Earthday.org

 

Dan planete Zemlje, obilježava se svake godine 22. travnja. Glavni cilj je podići svijest o rastućoj zabrinutosti zbog prenaseljenosti, gubitka biološke raznolikosti i slabljenja kvalitete okoliša.

Oko milijardu ljudi u preko 190 zemalja sudjeluje u Danu planete Zemlje i odlučno je u zaštiti okoliša i biološke raznolikosti.

Tema Dana planete Zemlje 2022. je “INVESTIRAJ U NAŠ PLANET“, usredotočujući se na učinke klimatskih promjena na planetu koji svi dijelimo te na napore koji se poduzimaju u stvarnom svijetu da se one ublaže.

U skladu s temom, Dan planete Zemlje 2022. usredotočit će se na “ubrzavanje rješenja za borbu protiv naše najveće prijetnje, klimatskih promjena, i aktiviranje svih – vlada, građana i poduzeća da odrade svoj dio”, objavila je organizacija Earthday.org .

Iako se možda ne čini tako, pojedinci imaju veliku moć u poticanju promjena.