09/10/2019 0 37 Pogleda

DAN RUŽIČASTE VRPCE U VELIKOJ GORICI

Dan ružičaste vrpce u Hrvatskoj se uvijek obilježava prve subote u mjesecu listopadu koji je posvećen borbi protiv raka dojke. Predsjednica Udruge Edukacijom protiv raka dojke Đurđa Dehin ističe važnost pregleda žena kako bi se na vrijeme otkrila ova bolest kako kod žena, ali i kod muškaraca.

Tim povodom ružičasta je vrpca 5. listopada prošla od Muzeja Turopolja do Pučkog otvorenog učilišta.

Kao velika podrška povodom Dana ružičaste vrpce i cjelokupnoj udruzi pridružila se i zamjenica predsjednika Općinskog vijeća Jasminka Podlejan.

Općina Orle unatrag dvije godine ostvarila je lijepu suradnju s udrugom i predsjednicom Đurđom Dehin.

Ove godine organizirana je besplatna edukacija u prostorijama Općine uz besplatno snimanje mobilnim mamografom, a planirano je još nekoliko ovakvih i sličnih akcija za žene na području općine Orle. Koliko Općina podržava sve akcije Udruge edukacijom protiv raka dojke pokazala je i izradom banera koji je prvi put postavljen na Dan ružičaste vrpce.

Možda vas zanima i ovo:

Novosti

Obavijest načelnika – ishođena lokacijska dozvola za drveni most na rijeci Odri

Poštovani mještani Općine Orle, zadovoljstvo mi je što Vas mogu izvijestiti da je ishođena lokacijska dozvola za drveni most na

Novosti

Odluka o načinu pružanja javne usluge prikupljanja miješanog komunalnog otpada i biorazgradivog komunalnog otpada na području Općine Orle

Na temelju članka 30. stavka 7. Zakona o održivom gospodarenju otpadom (NN 94/13 i 73/17 u daljnjem tekstu ZOGO), članka