06/06/2019 0 378 Pogleda

Združena vježba članica vatrogasne zajednice Općine Orle

U Općini Orle, 2. lipnja 2019. godine, u mjestu Drenek, održana je združena vježba svih šest članica vatrogasne zajednice Orle. Ove je godine prvi puta sudjelovao i K-9 tim DVD-a Karlovac s potražnim psima u vatrogastvu te Civilna zaštita Općine Orle.

Organizatori vježbe bili su VZO-Orle, Stožer civilne zaštite Općine Orle i Općina Orle.

Organizacijski stožer činili su g. Željko Kovač, predsjednik VZO – Orle te načelnik Općine Orle g. Ervin Vujica, dok je moderator vježbe bio zapovjednik VZO – Orle g. Kruno Koprivnjak.

Cilj vježbe bio je:

• provjera koordiniranog rada između šest DVD-ova požarnog područja VZO Orle u uvjetima velikih vatrogasnih intervencija,
  • provjera efikasnosti postupaka utvrđenih standardnim operativnim postupcima,
  • uvježbavanje i podizanje razine osposobljenosti operativnih članova DVD-ova požarnog područja VZO Orle,
  • koordinacija stožera civilne zaštite i vatrogasnih postrojbi u slučajevima elementarnih nepogoda.

Dok je tema vježbe bila:

• gašenje požara na otvorenom prostoru (požar automobila i divljeg deponija),
  • potraga za nestalim osobama,
  • aktivnosti obrane od poplave (izrada zečjih nasipa),
  • osiguranje mjesta događaja.

U svojstvu promatrača osim vatrogasaca na vježbi prisustvovali su i vijećnici Općine Orle, predsjednici mjesnih odbora, zapovjednik Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije g. Josip Novosel te veći broj stanovnika općine.

Nakon uspješno održane vježbe u vatrogasnom domu DVD-a Drnek održana je analiza iste te je upriličen prigodni domjenak.

Naučite tradicionalni način ukrašavanja jaja voskom

KUD “Slavuj” Bukevje dana 17.03.2018. godine u 17 sati u Društvenom domu Bukevje organizira radionicu tradicijskog načina ukrašavanja uskršnjih jaja

Javni poziv na zbor građana Mjesnog odbora Bukevje

Zbor građana Mjesnog odbora Bukevje održat će se u ponedjeljak 8. travnja 2019. godine u Društveno – vatrogasnom domu Bukevje s početkom u 20.00 sati.

Pokrenut projekt Izrade Strategije sveukupnog razvoja Općine Orle za razdoblje od 2019. do 2024. godine

Strategija sveukupnog razvoja Općine Orle predstavlja krovni planski dokument kojim su definirane petogodišnje smjernice za ekonomski, društveni i infrastrukturni razvoj.