15/05/2019 0 398 Pogleda

JAVNI POZIV vlasnicima odnosno korisnicima građevina u kojima se nalazi ugrađen azbest kao građevni materijal

Jedinstveni upravni odjel Općine Orle, temeljem članka 53. Zakona o održivom gospodarenju otpadom (Narodne novine broj 94/13 i 73/17 – pročišć. tekst) i članka 30. Pravilnika o građevnom otpadu i otpadu koji sadrži azbest (Narodne novine broj 69/16), objavljuje:

PONOVLJENI JAVNI POZIV

Pozivaju se vlasnici ili korisnici građevina u kojima se nalazi azbest kao građevni materijal, na području Općine Orle, da sukladno odredbi članka 18. Stavak I. Pravilnika o građevnom otpadu i otpadu koji sadrži azbest (»Narodne novine« br. 69/16) dostave podatke o lokacijama tih građevina (kuće, garaže, pomoćni objekti, poljoprivredni objekti, gospodarski objekti i sl.), kao i podatke o procjeni količina, vrsti i stanju materijala za kojeg je izvjesno da će postati azbestni otpad.

Rok za prijavu je zaključno do 30. kolovoza 2019. godine dostavom popunjenog i potpisanog obrasca prijave građevina u kojima se nalazi azbest.

Podaci će se nakon prikupljanja proslijediti Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a  sve sa ciljem što učinkovitijeg sustava gospodarenja građevnim otpadom u kojima se nalazi ugrađen azbest na području Općine Orle i Zagrebačke županije.

Obrasci za prijavu građevina u kojima se nalazi azbest se mogu preuzeti na web stranici Općine Orle (www.opcina-orle.hr) ili u Općini Orle.

Ispunjeni obrasci se mogu predati osobno u Općini Orle, te se isti mogu poslati poštom na adresu: Općina Orle, Orle 5, 10 411 Orle. Obrasci se također mogu dostaviti i putem elektroničke pošte na opcina.orle@zg.ht.hr .

Pokrenut projekt Izrade Strategije sveukupnog razvoja Općine Orle za razdoblje od 2019. do 2024. godine

Strategija sveukupnog razvoja Općine Orle predstavlja krovni planski dokument kojim su definirane petogodišnje smjernice za ekonomski, društveni i infrastrukturni razvoj.

OBAVIJEST

U UTORAK, 4.06.2019., OD 11.00 DO 15.00 OPĆINSKA ZGRADA ZBOG RADOVA NA ELEKTRIČNIM INSTALACIJAMA NEĆE IMATI ELEKTRIČNE ENERGIJE TAKO DA

Razvojna agencija IGRA d.o.o. – obavijest za sve koji imaju interes za dodjelu EU sredstava

Pozivamo mještane općine Orle koji imaju interes prijaviti se za dodjelu EU sredstava da više informacija   potraže na stranici Razvojne