15/05/2019 0 63 Pogleda

JAVNI POZIV vlasnicima odnosno korisnicima građevina u kojima se nalazi ugrađen azbest kao građevni materijal

Jedinstveni upravni odjel Općine Orle, temeljem članka 53. Zakona o održivom gospodarenju otpadom (Narodne novine broj 94/13 i 73/17 – pročišć. tekst) i članka 30. Pravilnika o građevnom otpadu i otpadu koji sadrži azbest (Narodne novine broj 69/16), objavljuje:

PONOVLJENI JAVNI POZIV

Pozivaju se vlasnici ili korisnici građevina u kojima se nalazi azbest kao građevni materijal, na području Općine Orle, da sukladno odredbi članka 18. Stavak I. Pravilnika o građevnom otpadu i otpadu koji sadrži azbest (»Narodne novine« br. 69/16) dostave podatke o lokacijama tih građevina (kuće, garaže, pomoćni objekti, poljoprivredni objekti, gospodarski objekti i sl.), kao i podatke o procjeni količina, vrsti i stanju materijala za kojeg je izvjesno da će postati azbestni otpad.

Rok za prijavu je zaključno do 30. kolovoza 2019. godine dostavom popunjenog i potpisanog obrasca prijave građevina u kojima se nalazi azbest.

Podaci će se nakon prikupljanja proslijediti Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a  sve sa ciljem što učinkovitijeg sustava gospodarenja građevnim otpadom u kojima se nalazi ugrađen azbest na području Općine Orle i Zagrebačke županije.

Obrasci za prijavu građevina u kojima se nalazi azbest se mogu preuzeti na web stranici Općine Orle (www.opcina-orle.hr) ili u Općini Orle.

Ispunjeni obrasci se mogu predati osobno u Općini Orle, te se isti mogu poslati poštom na adresu: Općina Orle, Orle 5, 10 411 Orle. Obrasci se također mogu dostaviti i putem elektroničke pošte na opcina.orle@zg.ht.hr .

KUD “SLAVUJ” BUKEVJE: RADIONICA “KUKURUZOVA PERUŠINA NEKAD I DANAS”

KUD “SLAVUJ” BUKEVJE   RADIONICA   “KUKURUZOVA PERUŠINA NEKAD  I   DANAS”   Pridružite nam se na prvoj u nizu radionica

NATJEČAJ za imenovanje pročelnika/ce Jedinstvenoga upravnog odjela Općine Orle na neodređeno vrijeme

Klasa:112-01/16-01/02 Urbroj: 238/36-01-16-01 Orle. 18.11.2016. Na temelju članaka 17. i 19. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj