07/06/2018 1 337 Pogleda

KUD VELEŠEVEC U SATNICI ĐAKOVAČKOJ

Dana 3. lipnja 2018. KUD Veleševec gostovao je kod KUD-a “Sloga” iz Satnice Đakovačke s dječjom skupinom.
KUD “Sloga”organizirao je već tradicionalnu 10. smotru folklora “Satnica u igri, pjesmi i plesu”.

Među dvanaest KUD-ova i Udruga,mališani KUD-a Veleševec pokazali su veliku vještinu natjecanja u starim sportovima ( skakanje u vrećama, bacanje potkova, ruljenje kukuruza, potezanje štrika, trčanje u paru…), osvojivši tako zavidno 2. mjesto.

Nakon sportskog dijela krenula je raspjevana povorka u kojoj je Lucija Lović proglašena za najveseliju bečarušu povorke.Naravno na kraju su naši mališani prikazali ljepotu izvornog folklora te još jednom promovirali običaje i baštinu našeg kraja i ljepotu nošnji naših baka.

Fotogalerija :

Općina Orle preuzela obnovu mosta

Javna ustanova Zeleni prsten nakon što je izradila cjelokupnu projektnu dokumentaciju za Obnovu drvenog mosta na rijeci Odri i uložila

Završila je trodnevna kreativna radionica “Osnove decoupage tehnike”

U organizacije Općinske Udruge umirovljenika i starijih osoba Općine Orle, Podružnica Veleševec -Stružec završila je trodnevna kreativna radionica,” Osnove decoupage

Čestitamo Dan općine i blagdan Svetog Bartola

SVIM MJEŠTANKAMA I MJEŠTANIMA ČESTITAMO DAN OPĆINE I BLAGDAN SVETOG BARTOLA ZAŠTITNIKA NAŠE OPĆINE. Pozivamo mještanke,mještane i sve ljude dobre