07/06/2018 1 494 Pogleda

KUD VELEŠEVEC U SATNICI ĐAKOVAČKOJ

Dana 3. lipnja 2018. KUD Veleševec gostovao je kod KUD-a “Sloga” iz Satnice Đakovačke s dječjom skupinom.
KUD “Sloga”organizirao je već tradicionalnu 10. smotru folklora “Satnica u igri, pjesmi i plesu”.

Među dvanaest KUD-ova i Udruga,mališani KUD-a Veleševec pokazali su veliku vještinu natjecanja u starim sportovima ( skakanje u vrećama, bacanje potkova, ruljenje kukuruza, potezanje štrika, trčanje u paru…), osvojivši tako zavidno 2. mjesto.

Nakon sportskog dijela krenula je raspjevana povorka u kojoj je Lucija Lović proglašena za najveseliju bečarušu povorke.Naravno na kraju su naši mališani prikazali ljepotu izvornog folklora te još jednom promovirali običaje i baštinu našeg kraja i ljepotu nošnji naših baka.

Fotogalerija :

BUDUĆI SPORTSKI CENTAR

Sportska udruga Sloboda Bukevje(SUSB) koja je u fazi svog formiranja,započela sa radovima na budućem sportskom centru.U akciju uređenja uključili su

Pokloni povodom dana Svih svetih

Podružnica umirovljenika Veleševec – Stružec Posavski i ove je godine organizirala obilazak svojih  članova   70+ povodom skoro nadolazećeg blagdana Svih

UČENICI OŠ POKUPSKO U POSJETI OPĆINI ORLE

Načelnik općine Orle, Ervin Vujica, uputio je dobrodošlicu učenicima trećeg razreda Osnovne škole Pokupsko koji su zajedno sa svojim učiteljicama