07/06/2018 1 222 Pogleda

KUD VELEŠEVEC U SATNICI ĐAKOVAČKOJ

Dana 3. lipnja 2018. KUD Veleševec gostovao je kod KUD-a “Sloga” iz Satnice Đakovačke s dječjom skupinom.
KUD “Sloga”organizirao je već tradicionalnu 10. smotru folklora “Satnica u igri, pjesmi i plesu”.

Među dvanaest KUD-ova i Udruga,mališani KUD-a Veleševec pokazali su veliku vještinu natjecanja u starim sportovima ( skakanje u vrećama, bacanje potkova, ruljenje kukuruza, potezanje štrika, trčanje u paru…), osvojivši tako zavidno 2. mjesto.

Nakon sportskog dijela krenula je raspjevana povorka u kojoj je Lucija Lović proglašena za najveseliju bečarušu povorke.Naravno na kraju su naši mališani prikazali ljepotu izvornog folklora te još jednom promovirali običaje i baštinu našeg kraja i ljepotu nošnji naših baka.

Fotogalerija :

Natječaji

NATJEČAJ za imenovanje pročelnika/ce Jedinstvenoga upravnog odjela Općine Orle na neodređeno vrijeme

Na temelju članaka 17. i 19. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (Narodne novine br.

Javni poziv za podnošenje prijedloga za dodjelu javnih priznanja Općine Orle u 2018. godini

Na temelju odredbe članka 7. Statuta Općine Orle (Glasnik Zagrebačke županije broj 04/18) Općinsko vijeće Općine Orle, na 8. sjednici,

OBAVIJEST MJEŠTANIMA OPĆINE ORLE

Poštovani mještani općine Orle! Koristim ovu prigodu da se obratim svakoj obitelji pojedinačno jer smatram da se upravo na takav