24/04/2018 1 997 Pogleda

10. TRADICIONALNA  “POSAVSKA KOBASIJADA”

10. TRADICIONALNA  “POSAVSKA KOBASIJADA”

   U organizaciji KUDa Veleševec održana je u subotu  21.4.2018. deseta tradicionalna”Posavska kobasijada”, na kojoj su odabrani najbolji uzorci domaćih proizvoda  u osam kategorija: kobasica, špek, salama, šunka,sir, rakija te crno i bijelo vino. A nagrađeni su: Hrenčević Davor, Vučin Mladen , Marlović Damir, Leder Ivica, Bucina Ivan, Tačković Valentino, Hrenčević Branka, Huđin Igor, Ujaković Branimir, Panijan Damir, Panijan Suzana, Malec Daniel, Mihica Željko i Dianežević Damir.
  Da bi manifestacija bila svečanija pobrinuli su se svojim nastupima Kud Veleševec sa dječjom i starijom grupom, KUD “Slavuj” iz Bukevja , Mješoviti zbor umirovljenika Udruge umirovljenika Općine Orle , te plesna skupina Udruge mladih Općine Orle. 
  Čitali su se i tekstovi na domaćem dijalektu,” Čez moje sele” Štefice Dianežević i “Kak je negda bile” Jasminke Podlejan.
 “10. Posavska kobasijada” je održana uz podršku Općine Oerle, a načelnik Ervin Vujica smatra da tradiciju treba nastaviti.
 Cijeli događaj završava uz degustaciju izložbenih uzoraka, gulaš, tamburaše i veselo druženje.
 
Galerija slika:

Možda vas zanima i ovo:

Novosti

PRIJAVE ZA IZBOR NAJLJEPŠE OKUĆNICE I BALKONA U OPĆINI ORLE

Općina Orle provodi akciju „ Izbor najljepše okućnice i balkona“. Prijave kandidatura zaprima općina zaključno do 15.kolovoza 2017. na broj

Novosti

DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR

17.11.diljem naše zemlje palili su se lampaši u znak sjećanja na žrtve Vukovara. I na prostoru naše općine, ljudi su

Događanja

INFORMACIJA o izradi Plana gospodarenja otpadom Općine Orle za razdoblje 2018. – 2023.

INFORMACIJA o  izradi Plana gospodarenja otpadom Općine Orle za razdoblje 2018. – 2023. veljače 2018. Načelnik Općine Orle, Ervin Vujica