24/04/2018 1 867 Pogleda

10. TRADICIONALNA  “POSAVSKA KOBASIJADA”

10. TRADICIONALNA  “POSAVSKA KOBASIJADA”

   U organizaciji KUDa Veleševec održana je u subotu  21.4.2018. deseta tradicionalna”Posavska kobasijada”, na kojoj su odabrani najbolji uzorci domaćih proizvoda  u osam kategorija: kobasica, špek, salama, šunka,sir, rakija te crno i bijelo vino. A nagrađeni su: Hrenčević Davor, Vučin Mladen , Marlović Damir, Leder Ivica, Bucina Ivan, Tačković Valentino, Hrenčević Branka, Huđin Igor, Ujaković Branimir, Panijan Damir, Panijan Suzana, Malec Daniel, Mihica Željko i Dianežević Damir.
  Da bi manifestacija bila svečanija pobrinuli su se svojim nastupima Kud Veleševec sa dječjom i starijom grupom, KUD “Slavuj” iz Bukevja , Mješoviti zbor umirovljenika Udruge umirovljenika Općine Orle , te plesna skupina Udruge mladih Općine Orle. 
  Čitali su se i tekstovi na domaćem dijalektu,” Čez moje sele” Štefice Dianežević i “Kak je negda bile” Jasminke Podlejan.
 “10. Posavska kobasijada” je održana uz podršku Općine Oerle, a načelnik Ervin Vujica smatra da tradiciju treba nastaviti.
 Cijeli događaj završava uz degustaciju izložbenih uzoraka, gulaš, tamburaše i veselo druženje.
 
Galerija slika:

Možda vas zanima i ovo:

Novosti

OBAVIJEST – ODVOZ KOMUNALNOG I SELEKTIVNOG OTPAD

OPĆINA ORLE OBAVIJEST   OBZIROM DA JE U  PONEDJELJAK 30.07.2018. DOŠLO DO POGREŠKE U RASPOREDU SAKUPLJANJA KOMUNALNOG I SELEKTIVNOG OTPADA,

Novosti

Odluku o isplati sredstava za redovnu djelatnost Udruge mladih

Temeljem odredbi članka 53. Statuta Općine Orle (Glasnik Zagrebačke županije broj 04/018), Načelnik općine Orle dana 04.02.2019.  godine donio je

Novosti

Božićni koncert u Bukevju

U Bukevju je 21. prosinca  održan već tradicionalni koncert  za nadolazeće blagdane. Već petu godinu zaredom u Društvenom domu Bukevje