05/09/2017 0 852 Pogleda

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta objavljuje Otvoreni javni poziv za Projekt „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“ za 2017. godinu.
Ovaj Otvoreni javni poziv namijenjen je učenicima srednjih škola koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) za zanimanja iz Pravilnika o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja povlastica („Narodne novine“, broj 42/08).

Ciljevi ovog Otvorenog javnog poziva su:

• povećati interes mladih za obrazovanjem u deficitarnim obrtničkim zanimanjima
  • usvajanje ključnih vještina i kompetencija u deficitarnim obrtničkim zanimanjima
  • osigurati kvalitetno obrazovane kadrove koji mogu potaknuti zapošljavanje i samozapošljavanje u obrtništvu.

Ukupan raspoloživ iznos bespovratnih sredstava za dodjelu u okviru ovog Otvorenog javnog poziva je 18.000.000,00 kuna, od čega je 85% sredstava iz Europskog socijalnog fonda a 15% iz nacionalnih sredstava.

Prijava (Prijavni obrazac s propisanom dokumentacijom) se podnosi Ministarstvu neposredno ili putem pošte od 1.9.2017. do 31.10.2017. godine na adresu:

MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, PODUZETNIŠTVA I OBRTA
„Prijava na Otvoreni javni poziv – Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“
Ulica grada Vukovara 78
10000 ZAGREB

PREPORUKA-ZAŠTITA OD TOPLINSKOG VALA

OSJETLJIVE SKUPINE: Dojenčad i mala djeca Trudnice Invalidi i nepokretne osobe Starije osobe i osobe s  kroničnim bolestima Samci Radnici

Obrazac zahtjeva za isplatu naknade za novorođeno dijete

Jednokratna novčana pomoć za novorođeno dijete 2019. – Obrazac zahtjeva za isplatu naknade za novorođeno dijete preuzmite OVDJE.

Ljetne kreativne radionice

Završene su ljetne kreativne radionice u općini Orle,ali druženje se nastavlja i dalje. Svi zainteresirani, slobodno se mogu uključiti, jer