05/09/2017 0 997 Pogleda

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta objavljuje Otvoreni javni poziv za Projekt „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“ za 2017. godinu.
Ovaj Otvoreni javni poziv namijenjen je učenicima srednjih škola koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) za zanimanja iz Pravilnika o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja povlastica („Narodne novine“, broj 42/08).

Ciljevi ovog Otvorenog javnog poziva su:

• povećati interes mladih za obrazovanjem u deficitarnim obrtničkim zanimanjima
  • usvajanje ključnih vještina i kompetencija u deficitarnim obrtničkim zanimanjima
  • osigurati kvalitetno obrazovane kadrove koji mogu potaknuti zapošljavanje i samozapošljavanje u obrtništvu.

Ukupan raspoloživ iznos bespovratnih sredstava za dodjelu u okviru ovog Otvorenog javnog poziva je 18.000.000,00 kuna, od čega je 85% sredstava iz Europskog socijalnog fonda a 15% iz nacionalnih sredstava.

Prijava (Prijavni obrazac s propisanom dokumentacijom) se podnosi Ministarstvu neposredno ili putem pošte od 1.9.2017. do 31.10.2017. godine na adresu:

MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, PODUZETNIŠTVA I OBRTA
„Prijava na Otvoreni javni poziv – Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“
Ulica grada Vukovara 78
10000 ZAGREB

KREATIVNOST NA DJELU

Na inicijativu vijećnice Jasminke Podlejan, održani su sastanci po mjesnim odborima. Cilj sastanaka je bio potaknuti mještanke i djecu na

KUD VELEŠEVEC U SATNICI ĐAKOVAČKOJ

Dana 3. lipnja 2018. KUD Veleševec gostovao je kod KUD-a “Sloga” iz Satnice Đakovačke s dječjom skupinom. KUD “Sloga”organizirao je

Održan prvi turnir u beli

22.7.2017. održan je prvi turnir u beli , u organizaciji Općinske udruge umirovljenika i starijih osoba Općine Orle, Podružnica Veleševec-Stružec