28/10/2019 0 162 Pogleda

Održana ekološka akcija “Zasadi drvo, ne budi panj”

Općina Orle ovoga vikenda pridružila se velikoj ekološkoj akciji “Zasadi drvo, ne budi panj” koja se provodila u sklopu inicijative “Dani kolektivne sadnje drveća”.

Cilj građanske inicijative bio je potaknuti građane, udruge, tvrtke i ustanove da zasade što više stabala kako bi doprinijeli ozelenjivanju svojih životnih sredina i time istaknuli važnosti i brojne dobrobiti drveća i zelenila.

Četrdesetak volontera posadilo je više od 50 sadnica lipe, javora, borova, hrasta i jasena u naseljima Bukevje i Veleševec.

Svoj veliki doprinos ovoj akciji dali su Klub žena Orle, Udruga mladih Općine Orle, DVD Bukevje, DVD Veleševec, KUD Slavuj te učenici i učiteljice naših područnih škola Bukevje i Veleševec.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju.

Općina Orle

Plastičnim čepovima do skupih lijekova

I mi možemo skupljati plastične čepove i sudjelovati u projektu Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske. Naime, cilj projekta

10. TRADICIONALNA  “POSAVSKA KOBASIJADA”