28/05/2019 0 301 Pogleda

POSAVINA U BANOVINI

U organizaciji HAKUD-a Glinska tamburica, u subotu, 25.svibnja 2019., održana je 13. Smotra folklora „Ivanje u Glini“ i 25. obljetnica rada društva.

Nakon svečanog mimohoda gradom u prostorijama Hrvatskog doma održao se nastup društava:

HAKUD  „Glinska tamburica“, KUU „Treća sreća“ Glina, KUD „Carza“ Poličnik, HKUD „Poculica“ Letovanić, KUD „Kupina“ Kupina te KUD „Slavuj“ Bukevje.

Smotru su podržali i župan Sisačko-moslavačke županije Ivo Žinić, gradonačelnik  grada Gline Stjepan Kostanjević te među ostalima i načelnik Općine Orle Ervin Vujica.

KOSCI ZA KOSCE

KUD Veleševec sudjelovao u snimanju spota vezanog za obilježavanje deset godišnjice manifestacije “Kosci za kosce”, koja će se već tradicionalno

KUD SLAVUJ NA GRADSKIM SUSRETIMA MALIH VOKALNIH SASTAVA I ZBOROVA

U petak 3. svibnja KUD “Slavuj” Bukevje sudjelovao je na 3. GRADSKOM  SUSRETU MALIH VOKALNIH SASTAVA I ZBOROVA u organizaciji Zajednice