08/04/2019 0 657 Pogleda

Izložba “OD CVJETNICE DO USKRSA – Sjećanja iz narodne baštine” u Društvenom domu u Bukevju

U Društvenom domu Bukevje 13.travnja 2019.  održana je izložba “OD CVJETNICE DO USKRSA”.

Izložbom „Od Cvjetnice do Uskrsa“ željelo se približiti razdoblje od Cvjetnice do Uskrsa ili Veliki tjedan kroz pojedine dane i predmete s hrvatskog područja. Priprava za Uskrs proširena je zbirkom uskrsnih jaja iz: Češke, Mađarske, Poljske, Rumunjske, Slovačke, Ukrajine i Hrvatske.

Autorica izložbe, dr. sc. Marija Raguž sa suradnicima.

Organizator je „Družina“ iz Zagreba- čuvari tradicije hrvatskih obiteljskih zadruga na čelu sa predsjednicom dr. sc. Mandom Svirac te suorganizator KUD „SLAVUJ“ iz Bukevja uz potporu Ministarstva kulture RH.

Osim već spomenute izložbe, održana je i radionica ukrašavanja pisanica opletom – zaštićena tehnika i umijeće ukrašavanja uskrsnih jaja.

U 17 sati započeo je glazbeni program prikazom običaja u izvedbi KUD-a Slavuj te napjevi korizmenih i uskrsnih pjesama. U glazbenom programu, osim domaćina KUD-a Slavuj, nastupali su i HSPD „PODGORAC“ iz Gračana (Zagreb) te VOĐINAČKE POČIMAJLE – Vođinci.

Čestitamo 5. kolovoza, Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja

Svim žiteljima Općine Orle, svim hrvatskim državljanima u domovini i iseljeništvu, a posebno svim hrvatskim braniteljima i njihovim obiteljima

Obavijest o odvozu komunalnog otpada

REPUBLIKA HRVATSKA ZAGREBAČKA ŽUPANIJA OPĆINA ORLE JEDINSTVENI UPRAVNI ODJEL   Poštovani, Obavještavamo vas da na Dan antifašističke borbe, 22. lipnja