26/11/2018 0 731 Pogleda

KUD “Slavuj” Bukevje na jubilarnom “Jesenskom koncertu” u Svetoj Klari

U subotu 24. 11. 2018. godine u Svetoj Klari KUD “Dika” organiziralo je 10. po redu, jubilarni “Jesenski koncert”.  Nastavljena je tako dugogodišnja suradnja  kulturno-umjetničkih društava “Dika” Sveta Klara, “Pleso”Pleso  i “”Slavuj” Bukevje.

Donijeli smo ponovno dio Posavine u grad Zagreb izvedbom spleta posavskih pjesama.

Koncertu su nazočili predstavnici grada i gradske četvrti te podupirajući članovi domaćina. Nakon koncerta nastavljeno je zajedničko druženje izvođača i gostiju uz večeru i ples.

Poziv na sudjelovanje na radionici LAG-a ‘Zrinska gora-Turopolje’

Pozivamo sve zainteresirane dionike iz javnog, civilnog i gospodarskog sektora s područja općine na sudjelovanje na radionici LAG-a ‘Zrinska gora-Turopolje’

PISANJE PISANICA VOSKOM – RADIONICA U DJEČJEM VRTIĆU CICIBAN

Ukrašavanje jaja rastopljenim voskom i bojama najstarija je tehnika. Riječ batik je malajskog porijekla, a znači slikati voskom. Osobito je