04/09/2018 0 94 Pogleda

Dan sv. Bartola u Općini Orle

Na dan sv. Bartola, 24. kolovoza, Općina Orle slavi svoj dan. Načelnik Ervin Vujica,zamjenik Dražen Podlejan,predsjednik Općinskog vijeća Andrija Ščrbak, općinski vijećnici te predstavnici udruga položila su vijence i zapalili svijeće na grobljima u Ruči, Vrbovu i Bukevju. U 13 sati uz nazočnost velikog broja gostiju održana je svečana sjednica Općinskog vijeća u Društvenom domu u Bukevju, na kojoj su dodijeljena i javna priznanja zaslužnim pojedincima i udrugama te prigodni program i domjenak. Priznanja su dobili: Ema Jukić,Jasminka Podlejan te DVD Drnek,a grb Općine Orle Igor Vrban. U nedjelju,26.kolovoza održana je sveta misa,a proslava je kasnije nastavljena tradicionalnim konjskim proštenjem uz blagoslov konja i konjskih zaprega što svake godine okupi brojne mještane i goste. Mjesni odbori odmjerili su snage u nogometu i povlačenju užeta dok su najmlađi u organizaciji Udruge mladih općine Orle sudjelovali u dječjim igrama poput nošenja jajeta u žlici, bacanja kolutova te hodanje u parovima vezanim nogama. Održan je i kulturno umjetnički program u kojem su osim domaćih KUD-ova Veleševec i “Slavuj” Bukevje sudjelovali i vokalna skupina “Angeline” KUD-a Kloštar ,KUD Pleso te plesna skupina Udruge mladih općine Orle. Dodijeljena su i priznanja za najljepše okućnice uz poklon bon i slatke proizvode te zahvalnice onima koji su sudjelovali u ovogodišnjem izboru. 1.mjesto za najljepšu uređenu okućnicu ove godine osvojila je gđa. Snježana Juha.

Proslava je tradicionalno nastavljena zabavom uz grupu “Sjaj”.

Fotogalerija: 

Možda vas zanima i ovo:

Događanja

POSJET GRADU HEROJA – VUKOVARU

Dana 27.svibnja 2018. u suradnji sa Klubom žena Pokupsko organiziran je cjelodnevni izlet u Vukovar gdje su naši domaćini bile žene iz

Novosti

NATJEČAJ za imenovanje pročelnika/ce Jedinstvenoga upravnog odjela Općine Orle na neodređeno vrijeme

Klasa:112-01/16-01/02 Urbroj: 238/36-01-16-01 Orle. 18.11.2016. Na temelju članaka 17. i 19. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj

Novosti

PRIKUPLJANJE PONUDA U POSTUPKU BAGATELNE NABAVE ZA PREDMET NABAVE ASFALTIRANJE ULICA I JAVNIH POVRŠINA NA PODRUČJU OPĆINE ORLE

KLASA: 360-01/16-01/01 URBROJ: 238/36-16-04-01 Orle, 09.09.2016. DOKUMENTACIJA – UPUTE ZA PRIKUPLJANJE PONUDA U POSTUPKU BAGATELNE NABAVE ZA PREDMET NABAVE ASFALTIRANJE ULICA i JAVNIH