04/09/2018 0 778 Pogleda

Dan sv. Bartola u Općini Orle

Na dan sv. Bartola, 24. kolovoza, Općina Orle slavi svoj dan. Načelnik Ervin Vujica,zamjenik Dražen Podlejan,predsjednik Općinskog vijeća Andrija Ščrbak, općinski vijećnici te predstavnici udruga položila su vijence i zapalili svijeće na grobljima u Ruči, Vrbovu i Bukevju. U 13 sati uz nazočnost velikog broja gostiju održana je svečana sjednica Općinskog vijeća u Društvenom domu u Bukevju, na kojoj su dodijeljena i javna priznanja zaslužnim pojedincima i udrugama te prigodni program i domjenak. Priznanja su dobili: Ema Jukić,Jasminka Podlejan te DVD Drnek,a grb Općine Orle Igor Vrban. U nedjelju,26.kolovoza održana je sveta misa,a proslava je kasnije nastavljena tradicionalnim konjskim proštenjem uz blagoslov konja i konjskih zaprega što svake godine okupi brojne mještane i goste. Mjesni odbori odmjerili su snage u nogometu i povlačenju užeta dok su najmlađi u organizaciji Udruge mladih općine Orle sudjelovali u dječjim igrama poput nošenja jajeta u žlici, bacanja kolutova te hodanje u parovima vezanim nogama. Održan je i kulturno umjetnički program u kojem su osim domaćih KUD-ova Veleševec i “Slavuj” Bukevje sudjelovali i vokalna skupina “Angeline” KUD-a Kloštar ,KUD Pleso te plesna skupina Udruge mladih općine Orle. Dodijeljena su i priznanja za najljepše okućnice uz poklon bon i slatke proizvode te zahvalnice onima koji su sudjelovali u ovogodišnjem izboru. 1.mjesto za najljepšu uređenu okućnicu ove godine osvojila je gđa. Snježana Juha.

Proslava je tradicionalno nastavljena zabavom uz grupu “Sjaj”.

Fotogalerija: 

Možda vas zanima i ovo:

Novosti

ODLUKA o odabiru najpovoljnije ponude

ODLUKU o odabiru najpovoljnije ponude za upravljanje projektom i administracija (,,lzgradnja i opremanje reciklažnog dvorišta u općini Orle“ KK: 06.3.1.03.0172)

Novosti

Obavijest o pregledu prskalica i raspršivača

Agro Elektronika d.o.o. Eugena Kvaternika 8, 31220 Višnjevac OIB: 36280019581 IBAN: HR4325000091102146169 Ek.1 097/6720234 Ek.2 097/6720245 www.agro-elektronika.hr E-mail: ispitivanje@agro-elektronika.hr OBAVIJEST

Novosti

KUD “Slavuj” Bukevje na Božićnom koncertu KUD-a Pleso

KUD “Slavuj” Bukevje ponovno je u nedjelju 16. prosinca 2018. godine nastupio na Božićnom koncertu KUD-a Pleso i tako nastavio