04/09/2018 0 1143 Pogleda

Dan sv. Bartola u Općini Orle

Na dan sv. Bartola, 24. kolovoza, Općina Orle slavi svoj dan. Načelnik Ervin Vujica,zamjenik Dražen Podlejan,predsjednik Općinskog vijeća Andrija Ščrbak, općinski vijećnici te predstavnici udruga položila su vijence i zapalili svijeće na grobljima u Ruči, Vrbovu i Bukevju. U 13 sati uz nazočnost velikog broja gostiju održana je svečana sjednica Općinskog vijeća u Društvenom domu u Bukevju, na kojoj su dodijeljena i javna priznanja zaslužnim pojedincima i udrugama te prigodni program i domjenak. Priznanja su dobili: Ema Jukić,Jasminka Podlejan te DVD Drnek,a grb Općine Orle Igor Vrban. U nedjelju,26.kolovoza održana je sveta misa,a proslava je kasnije nastavljena tradicionalnim konjskim proštenjem uz blagoslov konja i konjskih zaprega što svake godine okupi brojne mještane i goste. Mjesni odbori odmjerili su snage u nogometu i povlačenju užeta dok su najmlađi u organizaciji Udruge mladih općine Orle sudjelovali u dječjim igrama poput nošenja jajeta u žlici, bacanja kolutova te hodanje u parovima vezanim nogama. Održan je i kulturno umjetnički program u kojem su osim domaćih KUD-ova Veleševec i “Slavuj” Bukevje sudjelovali i vokalna skupina “Angeline” KUD-a Kloštar ,KUD Pleso te plesna skupina Udruge mladih općine Orle. Dodijeljena su i priznanja za najljepše okućnice uz poklon bon i slatke proizvode te zahvalnice onima koji su sudjelovali u ovogodišnjem izboru. 1.mjesto za najljepšu uređenu okućnicu ove godine osvojila je gđa. Snježana Juha.

Proslava je tradicionalno nastavljena zabavom uz grupu “Sjaj”.

Fotogalerija: 

Možda vas zanima i ovo:

Novosti

UPOZORENJE NEPOVOLJNI VREMENSKI UVJETI

Temeljem  dostavljene vremenske prognoze Državnog hidrometeorološkog zavoda  dostavljamo upozorenje  da se tijekom dana očekuje  jače grmljavinsko nevrijeme praćeno obilnijom kišom, pojačanim

Novosti

POSAVINA U BANOVINI

U organizaciji HAKUD-a Glinska tamburica, u subotu, 25.svibnja 2019., održana je 13. Smotra folklora „Ivanje u Glini“ i 25. obljetnica

Novosti

POZIV ZA PREDLAGANJE PROGRAMA JAVNIH POTREBA

Temeljem Zakona o proračunu (NN 87/08, 136/12 i 15/15) Zakona o financiranju javnih potreba u kulturi (NN 47/90, 27/93 i