15/06/2018 0 1134 Pogleda

Javni poziv za podnošenje prijedloga za dodjelu javnih priznanja Općine Orle u 2018. godini

Na temelju odredbe članka 7. Statuta Općine Orle (Glasnik Zagrebačke županije broj 04/18) Općinsko vijeće Općine Orle, na 8. sjednici, održanoj 29.05.2018.  donijelo je Odluku  o raspisivanju  javnog poziva za podnošenje prijedloga za dodjelu Javnih priznanja općine Orle  u 2018. godini te  objavljuje

Javni poziv za podnošenje prijedloga za dodjelu javnih priznanja Općine Orle

u 2018. godini

1. Objavljuju se uvjeti i rok za podnošenje prijedloga za dodjelu javnih priznanja Općine Orle u 2018. godini i to za:

• “Grb Općine Orle ”
    “Grb Općine Orle” se dodjeljuje za dugogodišnji značajan doprinos razvoju i promicanju ugleda i interesa Općine Orle . Nagrada se dodjeljuje domaćoj ili stranoj fizičkoj ili pravnoj osobi za dugogodišnji rad i doprinos u područjima gospodarstva, znanosti, kulture, zdravstva i socijalne skrbi, odgoja i obrazovanja, sporta, tehničke kulture, ravnopravnosti spolova, promicanja ljudskih prava te u drugim područjima društvenog života.

• „Priznanje Općine Orle“
    „Priznanje Općine Orle“  je javno priznanje koje se dodjeljuje za doprinos i postignuća koja su od osobitog značenja za Općinu Orle, a ostvarena su tijekom posljednje dvije godine koje prethode godini u kojoj se dodjeljuje nagrada. Nagrada se dodjeljuje domaćoj ili stranoj fizičkoj ili pravnoj osobi za postignuća u područjima gospodarstva, znanosti, kulture, zdravstva i socijalne skrbi, odgoja i obrazovanja, sporta, tehničke kulture, zaštite okoliša te drugih javnih djelatnosti.
  1. Prijedloge za dodjelu javnih priznanja iz točke I. ovog poziva mogu podnijeti:
  • građani Općine Orle,
  • domaće pravne osobe i
  • Načelnik Općine Orle.

III.  Prijedlog se podnosi u pisanom obliku i obvezno sadrži sljedeće podatke:

1. ime i prezime odnosno naziv podnositelja prijedloga,
  2. prebivalište ili sjedište podnositelja prijedloga,
  3. podnositelj prijedloga, fizička osoba, dužan je dostaviti dokaz o prebivalištu na području Općine Orle  (presliku osobne iskaznice ili uvjerenje MUP-a o prebivalištu),
  4. osobno ime odnosno naziv pravne osobe na koju se prijedlog odnosi uz navođenje osnovnih podataka o osobi (kratak životopis),
  5. naziv javnog priznanja za koje se podnosi prijedlog,
  6. iscrpno obrazloženje prijedloga odnosno postignuća i doprinosa radi kojih se predlaže dodjela javnog priznanja,
  7. odgovarajuću dokumentaciju (objavljene radove, analize, prikaze, kritike i ocjene, natjecateljske rezultate i sl.) kojom se potvrđuju navodi iz prijedloga,
  8. prijedlog mora biti potpisan, a ukoliko je predlagatelj pravna osoba prijedlog mora biti potpisan od strane ovlaštene osobe predlagatelja i ovjeren pečatom.
  1. Predlagatelj je u prijedlogu obvezan navesti tekst od najviše dvanaest riječi koji se upisuje kao tekst svečanog priznanja iz kojeg je vidljivo u čemu se očituje izuzetan značaj ili osobita vrijednost djela, ostvarenja ili cjelokupnog životnog djelovanja.

V. Nepotpuni i nepravovremeni prijedlozi neće se uzeti u razmatranje.

VI. Odluku o dodjeli javnih priznanja Općine Orle donosi Općinsko vijeće Općine Orle na temelju prijedloga Odbora za javna priznanja Općine Orle.

VII. Prijedlozi za dodjelu javnih priznanja s obrazloženjem i potrebnom dokumentacijom dostavljaju se poštom na adresu Općina Orle, Orle 5, 10411 Orle , s naznakom “Za dodjelu javnih priznanja Općine Orle “ ili putem pisarnice  Općine Orle,  Orle 5, do ponedjeljka,  9. srpnja 2018. godine.

VIII. Prijedlozi se mogu podnijeti na obrascu za podnošenje prijedloga za dodjelu javnih priznanja Općine Orle  u 2018. godini koji je objavljen na www.opcina-orle.hr.

IX.  Ostale informacije u vezi javnog poziva mogu se dobiti u Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Orle  putem telefona broj 6239-096 te elektroničke pošte na adresi opcina.orle@zg.ht.hr.

Prilozi:

Obrazac za podnošenje prijedloga za dodjelu Javnih priznanja Općine Orle (Word dokument)

Mirna Pandurević odradila praksu u „Bioscienti“ u Ingelheimu

Dvije osamnaestogodišnje djevojke, Mirna Pandurević iz Veleševca i Danijela Vranjić,  imale su priliku provesti dva tjedna u najvećem europskom privatnom

Manifestacija “Kosci za kosce”

Javna ustanova “Zeleni prsten” Zagrebačke županije po 9. put organizirala je manifestaciju “Kosci za kosce”, kojom se promovira zaštita ptice

Obavijest načelnika – ishođena lokacijska dozvola za drveni most na rijeci Odri

Poštovani mještani Općine Orle, zadovoljstvo mi je što Vas mogu izvijestiti da je ishođena lokacijska dozvola za drveni most na