07/06/2018 1 1241 Pogleda

KUD VELEŠEVEC U SATNICI ĐAKOVAČKOJ

Dana 3. lipnja 2018. KUD Veleševec gostovao je kod KUD-a “Sloga” iz Satnice Đakovačke s dječjom skupinom.
KUD “Sloga”organizirao je već tradicionalnu 10. smotru folklora “Satnica u igri, pjesmi i plesu”.

Među dvanaest KUD-ova i Udruga,mališani KUD-a Veleševec pokazali su veliku vještinu natjecanja u starim sportovima ( skakanje u vrećama, bacanje potkova, ruljenje kukuruza, potezanje štrika, trčanje u paru…), osvojivši tako zavidno 2. mjesto.

Nakon sportskog dijela krenula je raspjevana povorka u kojoj je Lucija Lović proglašena za najveseliju bečarušu povorke.Naravno na kraju su naši mališani prikazali ljepotu izvornog folklora te još jednom promovirali običaje i baštinu našeg kraja i ljepotu nošnji naših baka.

Fotogalerija :

Održana kreativna radionica “Pirografija”

U organizaciji Općinske udruge umirovljenika I starijih osoba Općine Orle Podružnice Veleševec-Stružec Posavski, uspješno je održana još jedna kreativna radionica.

Privremena LISTA KANDIDATA koji su ostvarili pravo na studentsku stipendiju Općine Orle za akademsku godinu 2019./2020.

Na temelju članka 4. , 9.,11.,12., 14., i 17. Pravilnika o dodjeli učeničkih i studentskih stipendija, a koji je donijelo

Započeo informatički tečaj za umirovljenike

Na inicijativu Podružnice umirovljenika Veleševec, tečaj je organizirala udruga Centar za kvalitetu života Forum+50 iz Vel. Gorice, a financiraju ga