24/04/2018 1 1118 Pogleda

10. TRADICIONALNA  “POSAVSKA KOBASIJADA”

U organizaciji KUDa Veleševec održana je u subotu  21.4.2018. deseta tradicionalna”Posavska kobasijada”, na kojoj su odabrani najbolji uzorci domaćih proizvoda  u osam kategorija: kobasica, špek, salama, šunka,sir, rakija te crno i bijelo vino. A nagrađeni su: Hrenčević Davor, Vučin Mladen , Marlović Damir, Leder Ivica, Bucina Ivan, Tačković Valentino, Hrenčević Branka, Huđin Igor, Ujaković Branimir, Panijan Damir, Panijan Suzana, Malec Daniel, Mihica Željko i Dianežević Damir.
  Da bi manifestacija bila svečanija pobrinuli su se svojim nastupima Kud Veleševec sa dječjom i starijom grupom, KUD “Slavuj” iz Bukevja , Mješoviti zbor umirovljenika Udruge umirovljenika Općine Orle , te plesna skupina Udruge mladih Općine Orle.
  Čitali su se i tekstovi na domaćem dijalektu,” Čez moje sele” Štefice Dianežević i “Kak je negda bile” Jasminke Podlejan.
 “10. Posavska kobasijada” je održana uz podršku Općine Oerle, a načelnik Ervin Vujica smatra da tradiciju treba nastaviti.
 Cijeli događaj završava uz degustaciju izložbenih uzoraka, gulaš, tamburaše i veselo druženje.

Galerija slika:

MANIFESTACIJA „KUPSKE VEČERI“

TZ općine Pisarovina i Općina Pisarovina organizatori su manifestacije „Kupske večeri“ koja se tradicionalno održava u mjesecu srpnju,na mjestu nekadašnjeg

OBAVIJEST MINISTARSTVA ZNANOSTI I OBRAZOVANJA REPUBLIKE HRVATSKE

Odlukom o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola za školsku godinu 2019./2020. („Narodne novine“, broj

Pokloni povodom dana Svih svetih

Podružnica umirovljenika Veleševec – Stružec Posavski i ove je godine organizirala obilazak svojih  članova   70+ povodom skoro nadolazećeg blagdana Svih