21/02/2018 0 894 Pogleda

Pozivamo Vas na predstavljanje natječaja iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske “Potpora ulaganju u pokretanje nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnim područjima”

LAG Zrinska gora-Turopolje organizira predstavljanje natječaja iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske “Potpora ulaganju u pokretanje nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnim područjima” raspisan od strane Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, u srijedu 28.02.2018. s početkom u 18h u društvenom domu u Vukovini.

Potencijalni prijavitelji su fizičke i pravne osobe upisane u upisnik poljoprivrednih proizvođača najmanje 12 mjeseci prije podnošenja zahtjeva za potporu.

Prihvatljivi sektori za ulaganja su:

1. a) sektor prerade i/ili marketinga i/ili izravne prodaje proizvoda
  2. b) sektor pružanja usluga u ruralnim područjima, a koji može obuhvaćati:

– usluge u poljoprivrednim, šumarskim i veterinarskim djelatnostima

– usluge u društvenim djelatnostima

– intelektualne usluge

1. c) sektor turizma u ruralnom području
  2. d) sektor tradicijskih i umjetničkih obrta

Potpora po pojedinom prijavitelju iznosi 50.000 eura, a intenzitet potpore je 100% prihvatljivih troškova.

Prijave na natječaj započinju 12. ožujka 2018. godine, a otvorene su do 23. travnja 2018. godine.

Službeni poziv pogledajte OVDJE

JAVNI POZIV – ZA predlaganje programa javnih potreba

Obavještavamo sve zainteresirane, da na temelju Zakona o financiranju lokalne i područne (regionalne) samouprave (NN broj 117/93, 69/97, 33/00, 73/00,

Poziv za predlaganje programa javnih potreba u područjima kulture, športa i socijalne skrbi Općine Orle iz Proračuna za 2016. godinu