21/02/2018 0 1107 Pogleda

Pozivamo Vas na predstavljanje natječaja iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske “Potpora ulaganju u pokretanje nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnim područjima”

LAG Zrinska gora-Turopolje organizira predstavljanje natječaja iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske “Potpora ulaganju u pokretanje nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnim područjima” raspisan od strane Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, u srijedu 28.02.2018. s početkom u 18h u društvenom domu u Vukovini.

Potencijalni prijavitelji su fizičke i pravne osobe upisane u upisnik poljoprivrednih proizvođača najmanje 12 mjeseci prije podnošenja zahtjeva za potporu.

Prihvatljivi sektori za ulaganja su:

1. a) sektor prerade i/ili marketinga i/ili izravne prodaje proizvoda
  2. b) sektor pružanja usluga u ruralnim područjima, a koji može obuhvaćati:

– usluge u poljoprivrednim, šumarskim i veterinarskim djelatnostima

– usluge u društvenim djelatnostima

– intelektualne usluge

1. c) sektor turizma u ruralnom području
  2. d) sektor tradicijskih i umjetničkih obrta

Potpora po pojedinom prijavitelju iznosi 50.000 eura, a intenzitet potpore je 100% prihvatljivih troškova.

Prijave na natječaj započinju 12. ožujka 2018. godine, a otvorene su do 23. travnja 2018. godine.

Službeni poziv pogledajte OVDJE

19.susreti zborova i malih vokalnih sastava Zagrebačke županije u Vrbovcu

Bukevje sudjelovao je na 19. susretima zborova i malih vokalnih sastava Zagrebačke županije u Vrbovcu.  U dvorani Pučkog otvorenog učilišta

Održana kreativna radionica “Pirografija”

U organizaciji Općinske udruge umirovljenika I starijih osoba Općine Orle Podružnice Veleševec-Stružec Posavski, uspješno je održana još jedna kreativna radionica.

Odluke načelnika Općine Orle

Odluke načelnika možete preuzeti na poveznicama ispod: Odluka o kupnji knjiga za župu sv. Petra – Veleševec Odluka o isplati