15/02/2018 1 1267 Pogleda

Mirna Pandurević odradila praksu u „Bioscienti“ u Ingelheimu

Dvije osamnaestogodišnje djevojke, Mirna Pandurević iz Veleševca i Danijela Vranjić,  imale su priliku provesti dva tjedna u najvećem europskom privatnom laboratoriju, onom tvrtke Bioscientia u Ingelheimu. Djevojke su ondje odrađivale dio prakse svog posla zdravstveno laboratorijskog tehničara, zahvaljujući Erasmus programu.

Kako piše Allgemeine Zeitung, djevojke su sretne što su imale priliku raditi u ovom laboratoriju. Ne samo da im je dozvoljeno da gledaju kako drugi rade nego su i one mogle pomagati. S kolegama su komunicirale na njemačkom jeziku. Nakon dva odrađena tjedna vratile su se u Hrvatsku, gdje će sada prionuti učenju kako bi završile srednju školu.

Pred njima su dvije opcije – raditi ili studirati.

Vjerojatno će, kako kažu njemačkom listu, raditi, a možda i odu van.

A, kako napominje Allgemeine Zeitung, u Njemačkoj su zdravstveno laboratorijski tehničai (MTA) nekad očajnički traženi.

Sretni smo zbog naše Mirne Pandurević  i vjerujemo da će ipak ostati u Hrvatskoj, iako je Nijemci vabe da se vrati.

Možda vas zanima i ovo:

Novosti

Pokrenut projekt Izrade Strategije sveukupnog razvoja Općine Orle za razdoblje od 2019. do 2024. godine

Strategija sveukupnog razvoja Općine Orle predstavlja krovni planski dokument kojim su definirane petogodišnje smjernice za ekonomski, društveni i infrastrukturni razvoj.

Novosti

MARTINJE 2017.

U subotu,11.11.u Društvenom domu Bukevje slavilo se i pjevalo do ranih jutarnjih sati. Svi zainteresirani mogli su uživati u tradicionalnoj