20/11/2017 0 983 Pogleda

DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR

17.11.diljem naše zemlje palili su se lampaši u znak sjećanja na žrtve Vukovara. I na prostoru naše općine, ljudi su se na ovaj način prisjetili davne 1991.godine. Mještani Suše okupili su se u svom mjestu i na vrlo dostojanstven način zapalili lampaše i postavili ih kroz svoje selo.

Svim prisutnima obratio se predsjednik MO Stjepan Drenčević. „ Trebamo uvijek biti zahvalni svima koji su izgubili život braneći Vukovar i ostale dijelove Republike Hrvatske. Istina o velikoj tragediji Vukovara i njegovih branitelja, nikada ne smije pasti u zaborav.“

Kroz kratak opis bitke za Vukovar,svi nazočni ,od najmlađih mještana,bez obzira na kišicu koja ih je pratila,postavili su lampaše u svom mjestu. Osim mještana Suše,prisustvovali su i načelnik te zamjenik načelnika općine Orle.

Prva hrvatska ekspedicija na Južni pol

Udruga Klub za ekspedicionizam i kulturu (KEK), na čelu sa Davorom Rostuharom, fotografom i putopiscem, autorom fotografskog projekta „National Geographic

11. POSAVSKA TRADICIONALNA KOBASIJADA

U organizaciji KUD-a Veleševec održana je i ove godine već tradicionalna kobasijada, na kojoj su se uz najbolje kobase tražile