20/11/2017 0 655 Pogleda

DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR

17.11.diljem naše zemlje palili su se lampaši u znak sjećanja na žrtve Vukovara. I na prostoru naše općine, ljudi su se na ovaj način prisjetili davne 1991.godine. Mještani Suše okupili su se u svom mjestu i na vrlo dostojanstven način zapalili lampaše i postavili ih kroz svoje selo.

Svim prisutnima obratio se predsjednik MO Stjepan Drenčević. „ Trebamo uvijek biti zahvalni svima koji su izgubili život braneći Vukovar i ostale dijelove Republike Hrvatske. Istina o velikoj tragediji Vukovara i njegovih branitelja, nikada ne smije pasti u zaborav.“

Kroz kratak opis bitke za Vukovar,svi nazočni ,od najmlađih mještana,bez obzira na kišicu koja ih je pratila,postavili su lampaše u svom mjestu. Osim mještana Suše,prisustvovali su i načelnik te zamjenik načelnika općine Orle.

Poziv za predlaganje programa javnih potreba za redovnu djelatnost i održavanje manifestacija/događaja koje bi se financirale iz Proračuna općine Orle  za 2019. godinu

Obavještavamo sve zainteresirane, da na temelju Zakona o financiranju lokalne i područne (regionalne) samouprave (NN broj 117/93, 69/97, 33/00, 73/00,

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta objavljuje Otvoreni javni poziv za Projekt „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“ za 2017. godinu. Ovaj

Odluku o isplati sredstava za redovnu djelatnost Vatrogasne zajednice Orle