19/09/2017 0 1436 Pogleda

14. rujna 2017. Okrugli stol – školstvo na području Općine Orle

U četvrtak, 14. rujna 2017. godine održan je sastanak na temu školstva u Općini Orle. Sastanak je sazvan na inicijativu načelnika Ervina Vujice kako bi se raspravilo o uvjetima školovanja s kojima se suočavaju naši učenici te kako bi se ti uvjeti poboljšali.

Na području općine djeluju dvije područne škole kojima se matična škola nalazi na području Grada Velike Gorice, u Novom Čiču.

S obzirom na takvu situaciju, dio zakonskih obveza rješava Grad Velika Gorica, a dio Općina Orle, tako da se često stekne dojam da su područne škole zapostavljene i da nemaju uvjete za rad primjerene potrebama učenika.

Sastanku je bila nazočna ravnateljica OŠ Novo Čiće Sanja Povoljnjak, zamjenica predsjednika Općinskog vijeća Jasminka Podeljan učiteljice područnih škola Nada Dianežević, Matina Petrina, Nevenka Kumic, Nikolina Hajčić Balen, učitelj Tihomir Krkanić i predstavnik Vijeća roditelja Davorin Kacijan.

Raspravljalo se o aktualnim problemima i potrebama u dvije područne škole, o mogućnosti ponovnog uvođenja školske prehrane, o maloj školi, internetu, nabavci opreme, izgradnji ograde oko školskog dvorišta u Bukevju, igralištu u Bukevju, sustavu grijanja u Veleševcu i prenamjeni jednog stana u višenamjensku dvoranu u Veleševcu.

Nazočni su se složili da je potrebna bolja komunikacija i češći sastanci kako bi se konačno počeli rješavati višegodišnji problemi i kako bi svi zajedno pridonijeli da djeca s područja općine Orle imaju barem približno iste uvjete kao i djeca s područja Grada Velike Gorice.

Možda vas zanima i ovo:

Novosti

Obavijest o pregledu prskalica i raspršivača

Agro Elektronika d.o.o. Eugena Kvaternika 8, 31220 Višnjevac OIB: 36280019581 IBAN: HR4325000091102146169 Ek.1 097/6720234 Ek.2 097/6720245 www.agro-elektronika.hr E-mail: ispitivanje@agro-elektronika.hr OBAVIJEST

Događanja

KUD VELEŠEVEC NA OBILJEŽAVANJU 90 GODINA DVD-a VRBOVO

Dana 10.lipnja 2018. dječja skupina KUD-a Veleševec svojim je sudjelovanjem u svečanoj povorci ,na svetoj misi i nastupom uljepšala obilježavanje

Novosti

JAVNI POZIV – ZA predlaganje programa javnih potreba

Obavještavamo sve zainteresirane, da na temelju Zakona o financiranju lokalne i područne (regionalne) samouprave (NN broj 117/93, 69/97, 33/00, 73/00,