11/09/2017 0 1641 Pogleda

PJESMOM I PLESOM KROZ VELEŠEVAC

I ove godine po 12. puta održani su susreti folklornih društava “Pjesmom i plesom kroz Veleševec”.

Organizator KUD Veleševec 9.9.2017. pod pokroviteljstvom Općine Orle, te uz pomoć mještana priredio je već tradicionalnu manifestaciju. Mještani su već od ranih jutarnjih sati okitili svoja dvorišta, izvukavši blago iz starinskih škrinja.

Okupljanje je krenulo u popodnevnim satima ispred Vatrogasnog doma.

A u goste su stigli ” ČEŠKA BESEDA” KONČANICA
KUD “SLAVUJ” BUKEVJE
KUD “JEKA” HRV.DUBICA
KUD ČIĆE” NOVO ČIĆE
ZBOR UDRUGE UMIROVLJENIKA OPĆINE ORLE
ŽENSKA VOKALNA SKUPINA “IVE” IVANIĆ GRAD

Naravno u Veleševcu ni jedan događaj ne prelazi bez konjiskih zaprega i jahača. I ove godine bile su s nama zaprege obitelji Bucina i obitelji Humljan, te jahaći Zlatko Svilić i Tea Fijolić.

Uz načelnika Ervina Vujice , donačelnika Dražena Podlejan , podpredsjednicu Viječa Jasminku Podlean te ostale cijenene viječnike manifestaciju je uveličao i načelnik Končanice Zlatko Bakunić.

Povoraka je krenula na svečanu sv. Misu u crkvu sv. Petra koju je predvodio velečasni Mario Šagolj.

Nakon sv. Mise krenulo se kako i naziv manifestacije kaže “PJESMOM I PLESOM KROZ VELEŠEVEC.”
S obzirom da je ove godine KUD Veleševec proslavio i svoj 20. rođendan predsjednica Nevenka Vučin uručila je i prigodna priznanja za neprekidan rad u KUDu.

Priznanje za 20 godina dobile su članice; Bogdan Blaženka, Vučin Nevenka, Piškor Blaženka, Vučin Višnja te Stanković Štefica. Za 15 godina ; Vučin Tamara i Vučin Petra.

Za 10 godina ;Panijan Suzana, a za 5 godina; Dadović Mario i Dolački Đurđica​.

Naravno bila je tu i rođendanska torta.
Nakon pozdravnog govora načelnika Ervina Vujice uslijedio je bogat kulturno-umjetnićki program. Sviralo se, pjevalo i plesalo do kasnih večernjih sati.

​Ali bilo je toga još što govore i druge fotografije:

MARTINJE 2017.

U subotu,11.11.u Društvenom domu Bukevje slavilo se i pjevalo do ranih jutarnjih sati. Svi zainteresirani mogli su uživati u tradicionalnoj

U ime Općine Orle želimo Vam čestit Božić te uspješnu 2019. godinu!

U ime Općine Orle želimo Vam čestit Božić te uspješnu 2019. godinu. Načelnik Općine Orle Ervin Vujica

Komunikacijski plan – „Izgradnja i opremanje reciklažnog dvorišta u Općini Orle“

Komunikacijski plan „Izgradnja i opremanje reciklažnog dvorišta u Općini Orle“ preuzmite OVDJE.