09/08/2017 0 1515 Pogleda

Manifestacija “Kosci za kosce”

Javna ustanova “Zeleni prsten” Zagrebačke županije po 9. put organizirala je manifestaciju “Kosci za kosce”, kojom se promovira zaštita ptice kosac koja se gnijezdi na odranskom polju.

Događaj organizacijski podržava i KUD “Veleševec” koji je sudjelovao po 9.put te svojim nastupom i prikazom košenje uveličao ovaj skup. U košnji muškaraca prvo i treće mjesto osvojili su članovi KUD-a Veleševec ,Josip Margušić i Ivica Šterc, dok je kod žena Nevenka Vučin osvojila drugo mjesto.

Odluka o isplati sredstava za redovnu djelatnost Etno Udruge Turopoljska Posavina

Temeljem odredbi članka 53. Statuta Općine Orle (Glasnik Zagrebačke županije broj 04/018), Načelnik općine Orle dana 07.02.2019. godine donio je

ANTUNOVO U BUKEVJU – “Život svetog Ante treba nam biti putokaz”

U župi omiljenog sveca katoličke crkve u Bukevju, svečanim misnim slavljem koje je predvodio velečasni Norbert Ivan Koprivec iz Velike