09/08/2017 0 1560 Pogleda

Manifestacija “Kosci za kosce”

Javna ustanova “Zeleni prsten” Zagrebačke županije po 9. put organizirala je manifestaciju “Kosci za kosce”, kojom se promovira zaštita ptice kosac koja se gnijezdi na odranskom polju.

Događaj organizacijski podržava i KUD “Veleševec” koji je sudjelovao po 9.put te svojim nastupom i prikazom košenje uveličao ovaj skup. U košnji muškaraca prvo i treće mjesto osvojili su članovi KUD-a Veleševec ,Josip Margušić i Ivica Šterc, dok je kod žena Nevenka Vučin osvojila drugo mjesto.

U ime Općine Orle želimo Vam čestit Božić te uspješnu 2019. godinu!

U ime Općine Orle želimo Vam čestit Božić te uspješnu 2019. godinu. Načelnik Općine Orle Ervin Vujica

11. POSAVSKA TRADICIONALNA KOBASIJADA

U organizaciji KUD-a Veleševec održana je i ove godine već tradicionalna kobasijada, na kojoj su se uz najbolje kobase tražile

Susreti folklornih društava “PJESMOM I PLESOM KROZ VELEŠEVEC”